środa, 15 sierpnia 2012

paski liniaturowe



Paski liniaturowe - Trojanowicz-Kasprzak Maria

Paski liniaturowe - Trojanowicz-Kasprzak Maria

Pierwsze w Polsce paski liniaturowe z tłoczonymi liniami, ułatwiające lekcję zapisywania. To prekursorska i zgodna systematycznie nowość, genialna w swej prostocie. Zestaw zawiera 15 kolorowych pasków (3 odcienie po 5 szt). Z jakiego powodu nasze prążki liniaturowe są znakomitą podporą w nauczce pisania? 1. Lince są wyróżniająco widoczne. 2. Rozstępy między liniami maja optymalne odległości, zalecane na rzecz dzieci rozpoczynających naukę pisania. 3. Ręcznie tłoczone linie powierzchowne stanowią prawdziwa, mechaniczną barierę ułatwiającą pisanie liter właściwej kwoty. 4. Nietrafione próby pisarskie można wymienić nowym pasem. 5. Pas jest krótki - pisanie nie zdąży się znudzić. 6. Różne odcienie paseczków wykonują, iż pisanie staje się przyjemne i kuriozalne. 7. Paski można wyeksponować na tablicach w budach i przedszkolach w celu prezentacji i demonstrowania postępów.

paski liniaturowe

Diabelska materia Historia pasków i tkanin w paski - Pastoureau Michel

Co mają ze sobą wspólnego święty Józef i Obeliks, średniowieczna prostytutka i sędzia bejsbolu, karmelici i plażowicze w pomylonych latkach dwudziestych, błaźni czasów renesansu i galernicy z komiksów, ludzie, którzy śpią w piżamach, i san-kiuloci roku II? Unifikuje ich ubiór w paski, znak zlokalizowania na marginesie łańcuchu cywilnego lub w całokształcie na zewnątrz nim. Prążki, struktura nieczysta, przez długi czas dotychczasowy na Zachodzie oznaką wykluczenia lub transgresji. W średniowieczu widziano w pasiastych tkaninach sprawę diabelską, a społeczeństwo nowożytne niespiesznie uznawało je za atrybut ludzi zepchniętych na sam jeden dołek psychiczny drabin społecznej (niewolników, służących, marynarzy, galerników). Tylko w erze romantyzmu prążki na ubraniu zaczynają tracić, atoli nie aż do końca, własny degradujący charakter; rywalizują z nimi odkąd owej pory prążki innej natury, niosące z sobą dziewicze idee: wolności, adolescencyj, użytkowania życia i humoru. Dzisiaj oba te systemy wartości współistnieją. Natomiast bardziej niż kiedykolwiek prążki rzemykom uczęszczają nierówne. Paski na garniturze bankiera nie są owym samym co prążki na ubraniu bandyty; zebra na jezdni na przejściu pilnowanym azali pręty w oknach więzienia nie są tym samym co paski nad brzegiem mnóstwa azali na terenach sportowych. Michel Pastoureau, imitując w obrysie...

Paski Liniaturowe

Przepaszcie biodra wasze! - Szkopek Tomasz

Przepaszcie biodra wasze! - Szkopek Tomasz

W kolejnej książce z cyklu „Skarbiec Kościoła” literat opisuje bajkę i duchowość medalików, pasków, pierścienia św. Józefa, agnusków i kilku innych mniej znanych sakramentaliów, uzupełniając te opisy o sprzężone im nabożeństwa i modlitwy oraz płynące z ich stosowania łaski. Spotkamy się w tym miejscu z najsławniejszymi z medalików, takimi jak medalik św. Benedykta, azali Cudowny Medalik, atoli także medalikami: Najświętszego Oblicza, Dzieciątka Jezus, NMP z Gwadelupy i św. Józefa. Poznamy prążki NMP pocieszenia, św. Tomasza, Franciszka z Asyżu, Dominika, Filomeny. A także wiele innych niezwykle interesujących sakramentaliów.

Blaki. Paski - Mateusz SkutnikBlaki. Paski - Mateusz Skutnik

?Blaki. Paski? owe nie tylko trzeci - po ?Blakim? (2005) i ?Panu Blakim? (2007) - kolekcja z niewielkim, wiecznie czymś zatroskanym faceciku " w roli głównej. To również trzy opowieści o tytułowym bohaterze, z których wszelka wyraża go w całkowicie innych okazjach. W głównym rozdziale oglądamy Blakiego pozostawionego samemu sobie - walczącego z fobiami (pająki!) i nieznośnym dniem codziennym. ?Blaki na urlopie? to z kolejek komiksowa wersja słynnych Wakacji pana Hulot Jacquesa Tati, oznacza to wyjazd na wolne = zmora. A jednak ciągle nam mało. Toż Król Niebios i córa Koryntu Blaki to chyba najcelniejszy zniewagi damsko męskich relacji, jaki pojawił się w polskim komiksie ostatnich latek. I najzabawniejszy. Gdy zresztą wszystkie przypadki Blakiego, mocnego everymana naszych sfiksowanych czasów."

Gang Wąsaczy. Ruchome paski - Marek LachowiczGang Wąsaczy. Ruchome paski - Marek Lachowicz

Planują spektakularny napad na zajezdnię autobusową, iżby zdobyć gruby pakiet nieznaczonych biletów komunikacji miejskiej. Kochają Bajm, Budkę Suflera i Dodę, niemniej jednak znają podobnie zagraniczne zespoły, np. Tokio Hotel. Jak nie obmyślają prekursorskiego skoku najchętniej oglądają telepatrzydło (chociażby oderwany) i chodzą na kaczka udawać delfina. Są mądrzy, bo kto nowy zmiarkowałby numery z Familiady? Przed Państwem jedyny, niepowtarzalny ? Gang Wąsaczy! Marek Lachowicz, autor słynnych Człowieka Paroovki i Awantury Bandy, w swoim najnowszym komiksie w rolach głównych obsadza Ryszarda, Bohdana i Bogdana. Skutkiem jest ?Grupa przestępcza Wąsaczy. Obwoźne paski?, plon absolutnie każdych ? premierowych i archiwalnych ? pasów z Wąsaczami, najgłupszymi zuchami w historii komiksu (obok Rzymian wyraziście). Na 100 stronach komiksu odsłaniają oni coraz owo dziewicze pokłady bezmyślności, jaka nie zaprzestaje zaskakiwać a co najwyższe śmieszyć. ?Szajka Wąsaczy. Ruchome paski? to dowód na owo, że Lachowicz istnieje mistrzem humoru wszelkiego rodzaju ? abstrakcyjnego, slapstickowego, językowego, sytuacyjnego a chociażby, co najtrudniejsze, koszarowego. Poprzednio Państwem jedna z najśmieszniejszych rzeczy 2010 roku!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz