środa, 8 sierpnia 2012

Kompendium wiedzy o organizacjach międzynarodowych

Kompendium wiedzy o organizacjach międzynarodowych

Kolejna propozycja z wziętej partii „Podsumowanie erudycyj o...” W lekturze zebrano najważniejsze informacje na zadanie organizacji internacjonalnych, wyjaśniono podstawowe pojęcia oraz pogadano historię i sposób funkcjonowania internacjonalnych organizacji rządowych i pozarządowych, z uwzględnieniem zagadnień globalizacji i terenowej unii gospodarczej. W kompendium opisano m.in. system Narodów Zjednoczonych, ugrupowania integracyjne i lokalne (UE, ASEAN, NAFTA, MERCOSUR i in.), organizacje gospodarcze i finansowe (WTO, MFW i Bank Światowy) oraz polityczne, chwytające się ochroną praw człowieka. Kompendium istnieje przeznaczone dla studentów na wielu kierunkach: układy internacjonalne, europeistyka, system ekonomiczny, administracja, dziennikarstwo, wymierzanie, oraz dla mistrzów, uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, a także dla figur zainteresowanych tematyką organizacji międzynarodowych. Istotne zalet Kompendium wiedzy o organizacjach międzynarodowych to: -szeroki zakres i aktualność zadań, -zwięzła forma i przystępny język, -hasła na marginesach i ich alfabetyczny wykaz ułatwiający lekturę. Książka powstała pod spodem nurtem dr hab. Ewy Łaźniewskiej i dr. hab. Przemysława Deszczyńskiego z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, którzy zaprosili do jej napisania wybitnych specjalistów, pracowników i wykładowców z ośrodków akademickich z identycznego kraju.


Kompendium wiedzy o organizacjach międzynarodowych


Streszczenie wiedzy o społeczeństwie państwu i prawie

Jedenaste, uaktualnione publikacja uznanej książki, będącej źródłowym pochodzeniem wiedzy o polskim państwu, prawie i społeczeństwie. Przenikające się domen: polityczna, cywilna i gospodarcza podlegają nieustannym zmianom, które oddziaływają na kształt życia społecznego, systemu ekonomicznego, ustroju państwa i jego pozycję w społeczności międzynarodowej. Warto je monitorować na bieżąco, a zadaniem tej książki jest pomoc w ich zrozumieniu. W Zbiór znajomości o społeczeństwie, państwie i nieomalże w przystępny sposób przybliżono czytelnikowi źródłowe mniemania z pogranicza prawa, strategii i socjologii także wyjaśniono układy zachodzące wśród nimi. Dzięki swojej konstrukcji Kompendium jest równocześnie podręcznikiem i słownikiem. Do jego kozerów należą również: ·sprawdzona wysoka wartość merytoryczna, ·bieżąca wiedza: w niniejszym wydaniu uwzględniono nowe zasady, wynikające z wlezienia w los traktatu lizbońskiego, zmiany w obowiązkowym prawie, m.in. administracyjnym i familijnym, ·logiczny i koherentny procedura prezentacji istot oraz przystępny jęzor. Książka stanowi wartościową pomocnik dydaktyczną dla słuchaczy studiów ekonomicznych, sądowych i społecznych, a także na rzecz przewodników i i uczniów szkół średnich. Publikacja zostawała przyrządzona poprzez placówka naukowców z Wydziału Prawa i Administracyj Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu pod kierunkiem dr Marzeny Kordeli.

Kompendium wiedzy o gospodarki - Bremond Janine

Książka składa się z 16 podziałów, w których przeprowadzono analizę naukową jednego z fundamentalnych tematów: zatrudnienie i bezrobocie, globalizacja, środek płatniczy, konsumpcja i dochody. Przejrzysta konstrukcja popiera hierarchizacji pojęć i poznaniu mechanizmów oraz procesów ekonomicznych. Znajdujący się na końcu książki zasób leksykalny pozwoli szybkie znalezienie definicji pojęć ekonomicznych. Książka przeznaczona istnieje dla licealistów, aspirantów na studia, studentów i wszelkich osoby zaciekawionych zrozumieniem istoty zjawisk ekonomicznych.

Człowiek w kulturze Podręcznik aż do wiedzy o kulturze Denotacja bazowy i rozszerzony - Grębecka Zuzanna, Kurz Iwona, Litwinowicz-Droździel Małgorzata, Rodak Paweł

CZŁOWIEK W KULTURZE to nowoczesny podręcznik aż do wiedzy o kulturze, przeznaczony dla uczniów szkoły ponadgimnazjalnych - liceów ogólnokształcących i profilowanych oraz techników. Podręcznik wyróżnia antropologiczne, a nie ostatkiem sił artystyczne poznawanie kultury, a także jej ujęcie medialne. Na początku znajduje się wyjaśnienie antropologicznej definicji cywilizacyj oraz omówienie zagadnień, z którymi uczeń natrafia się na co dzień: duchowości, materialności, powierzchni i okresu. Następnie prezentowane są bogate warianty grup społecznych. Najwięcej położenia zajmuje przedstawienie kanonicznych mediów cywilizacyj, m.in. słowa, tonu, filmu. Z drugiej strony poruszane są materie postaw i modusów funkcjonowania w kulturze dzisiejszej (np. tożsamości, wielokulturowości, globalizacji). Podręcznik istnieje pomyślany w rzeczy samej, aby pomagał sztubakom łączyć nabywaną za pomocą nich wiedzę z praktyką życiową. Jego zawartość została dostosowana do detal programowej w mapa fizyczna krymu obu obrębach: podstawowym i rozszerzonym. Nr dopuszczenia: 46/06

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz